loading...

ثبت شرکت - ثبت شرکت خاص - ثبت ارزان شرکت

ثبت شرکت ریسندگی در قالب تضامنی

نازنین بازدید : 23 سه شنبه 22 مهر 1399 نظرات ()ریسندگی که شامل فرآیند تبدیل الیاف به نخ می باشد، یکی از قدیمی ترین اختراعات بشر است. در پی این فرآیند دسته ای از الیاف را از طریق کش دادن، موازی و فشرده نمودن تبدیل به رشته مقاومی به نام نخ می نمایند که از آن استفاده های گوناگونی می گردد.

این صنعت در ایران دارای تاریخچه ای طولانی می باشد و پیشینه آن به حدود 6500 سال پیش از میلاد باز می گردد. این صنعت از گذشته تا به امروز یکی از مهمترین صنایع کشور ایران می باشد.

در واقع نخستین کارخانه های نساجی نیمه مدرن در دوران قاجار و توسط میرزا تقی خان امیرکبیر در تهران و کاشان دایر گردید. این کارگاه ها یا کارخانه ها در طول تاریخ با دانش و تکنولوژی روز دنیا ارتقاء یافتند تا به شکل کارخانه های مدرن امروزی رسیدند. نساجی و ریسندگی با توجه به پیشینه طولانی حضور در صنایع کشور ایران دارای مراکز، کارخانه ها و کارگاه های بیشماری است. در صورتی که مایل هستید از شرایط ثبت شرکت ریسندگی تضامنی مطلع گردید در مطالعه این مطلب با همراه باشید:

شرکت هایی با موضوع فعالیت ریسندگی و نساجی را می توان در تمامی قالب های تجاری موجود در قانون تجارت به ثبت رسانید. یکی از مناسب ترین قالب ها جهت ثبت این نوع شرکت قالب تضامنی می باشد:
شرکت تضامنی در واقع شرکتی است که مسئولیت شرکا در آن محدود به سرمایه نمی باشد و بر پایه اعتبار شخصیت شرکا تشکیل می شود. مسئولیت شرکاء در چنین شرکتی نسبت به دیون احتمالی شرکت نامحدود است و در صورت بروز مشکلات و یا ورشکستگی در صورتی که دارای شرکت برای تامین خسارت کافی نباشد، تمام شرکا حتی از محل دارایی های شخصی خود مسئول پرداخت کلیه قروض و تهعدات شرکت هستند. بنا براین شرکت تضامنی از حیث اعتبار در رأس تمام شرکت های تجاری قرار دارد و با توجه به اهمیت شخصیت شرکاء در این شرکت ها، معمولا اینگونه شرکت در بین افراد یک خانواده و یا نزدیکان تشکیل می گردد.

در ضمن در نام گذاری این شرکت با توجه به اهمیت میزان مسئولیت شرکاء در مقابل مخاطبین استفاده از عنوان "شرکت تضامنی" به همراه نام حداقل یکی از شرکاء لازم می باشد. به نام سایر شرکاء نیز از طریق واژ گانی مانند "شرکت تضامنی و شرکا"، "شرکت تضامنی و برادران" اشاره می گردد.

جهت ثبت شرکت ریسندگی در قالب تضامنی در ابتدا لازم است شرکت نامه برابر قانون تنظیم گردد و در آن به مواردی مانند:
نام شرکت ریسندگی – موضوع شرکت – مدت شرکت – میزان سرمایه و سهم الشرکه هر یک از شرکاء اعم از نقدی و غیرنقدی – ذکر نام شریک – نحوه تقسیم سود و زیان و مسائل دیگری که برابر اساسنامه تجویز شده باشد، اشاره گردد.

همچنین لازم است تمام سرمایه نقدی قانون نیز تامین گردد (سهم الشرکه غیرنقدی نیز تقویم (ارزیابی ) و تسلیم شده باشد که در این مورد رضایت کلیه شرکا شرکت شرط است ).
توجه داشته باشید که با توجه به اهمیت شخصیت شرکاء در این شرکت هیچ کدام از شرکاء نمی تواند سهم خود را به دیگری منتقل کند مگر با رضایت تمام شرکاء .
در شرکت تضامنی منافع به نسبت سهم الشرکه بین شرکاء تقسیم می شود. مگر اینکه به موجب شرکتنامه ترتیب دیگری مقرر شده باشد.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت ریسندگی تضامنی:

1-ارائه دو نسخه شرکت نامه تکمیل شده
2-ارائه دو نسخه تقاضانامه تکمیل شده
3- ارائه دو نسخه اساسنامه تکمیل شده
4- ارائه دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
5- ارائه دو نسخه صورتجلسه هیات مدیره
6-ارائه اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.
7- ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه جهت اعضاء هیات مدیره، مدیر عامل
8- ارائه تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت کلیه شرکاء ، مدیران و هیات نظار ( در مواردی که تعداد شرکاء بیش از 12 نفر باشند).
9- ارائه اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد).

ثبت برند تجهیزات پزشکی و بیمارستانی

نازنین بازدید : 28 چهارشنبه 09 مهر 1399 نظرات ()

خاص و مسئولیت محدود برای ثبت

نازنین بازدید : 24 چهارشنبه 09 مهر 1399 نظرات ()

اداره ثبت برند

نازنین بازدید : 24 سه شنبه 08 مهر 1399 نظرات ()باتوجه به گسترده شدن جوامع و بازار های کسب و کار و افزایش درخواست ثبت برند در کشور، یک سازمان در کشور متولی انجام این امر و امور وابسته به آن شده است، اداره ثبت برند در ایران سازمان ثبت مالکیت های معنوی می باشد که تحت نظارت اداره ثبت احوال و اسناد کشور فعالیت می نماید.

بطور کلی در رابطه با تعریف ماهیت برند یا علامت تجاری در ماده 30 قوانین چنین اشاره گردیده است:
علامت‌، علامت جمعي و نام تجاري عبارتند از:

    علامت يعني هر نشان قابل رؤيتي كه بتواند كالاها يا خدمات اشخاص حقيقي يا حقوقي را از هم متمايز سازد.
    علامت جمعي يعني هر نشان قابل رؤيتي كه باعنوان علامت جمعي در اظهارنامه ثبت معرفي شود و بتواند مبدأ و يا هرگونه خصوصيات ديگر مانند كيفيت كالا ياخدمات اشخاص حقيقي و حقوقي را كه از اين نشان تحت نظارت مالك علامت ثبت شده جمعي استفاده مي‌كنند متمايز سازد.
    نام تجارتي يعني اسم يا عنواني كه معرف و مشخص‌كننده شخص حقيقي ياحقوقي باشد.

همچنین بنا بر ماده 31:
حق استفاده انحصاري از يك علامت به كسي اختصاص دارد كه آن علامت را طبق مقررات اين قانون به ثبت رسانده باشد و در غیر این صورت قوانین نمی تواند صاحبین برند یا علامت تجاری را حمایت قانونی نماید.
اداره ثبت برند بطور کلی وظیفه محافظت از مالکیت های معنوی را به عهده گرفته است که امروزه از مهمترین اموال اشخاص به حساب می آیند.
چنانچه اشاره گردید اداره ثبت برند تحت نظارت و اداره ثبت احوال و اسناد کشور فعالیت می نماید و محدوده وظایف این سازمان عبارت است از :

-ثبت حق استفاده انحصاری از علائم تجاری و حمایت قانونی از صاحبین علامت تجاری یا برند
- ثبت حق استفاده انحصاری از اختراعات و حمایت از حقوق مخترعین
- ثبت حق استفاده انحصاری از طرحهای صنعتی و حمایت از حقوق طراحان
- ثبت حق استفاده انحصاری از علائم تجاری یا نام تجارتی، مبدأ و نشان جغرافیایی کالا و...

بطور کلی می توان گفت این سازمان از ابتکار و نتیجه فکر افراد در برابر اشخاص ثالث از طریق ثبت این حقوق در محدوده جغرافیایی کشور یا کشورهای محل ثبت حمایت می نماید.

در واقع پیشینه وضع قوانین در جهت حمایت از مالکیت های معنوی و صنعتی نخستین بار با عنوان قانون ثبت علامات تجاری و صنعتی در سال 1304 به تصویب رسید و در پی آن "قانون ثبت علائم تجاری و اختراعات مصوب 1310 و آئین نامه اجرایی مربوط" به تصويب رسيد و بالاخره با تصويب قوانین و مقررات اخیر که با همكاري همه دستگاههاي ذيربط بالاخص مجلس محترم شوراي اسلامي و قوه قضائيه به تصويب رسيده است.

در حال حاضر نیز با توجه به نیاز ها و ضرورت های روز اجتماع این قوانین با تغییر و توسعه و پیش بینی موارد جدید با رعایت استانداردهای بین المللی و بالاخص معاهده تریپس به متقاضیان خدمات ارائه می نماید.

اداره ثبت برند که چنانچه اشاره گردید وظایف دیگری را نیز در این حوزه بر عهده گرفته است، در اقدامی در راستای ارائه خدمات الکترونیکی به متقضیان اقدام به معرفی سامانه ایی به آدرس https://iripo.ssaa.ir نموده است که متقاضیان می توانند با مراجعه به این سامانه بسیاری از امور مربوطه را بدون نیاز به مراجعه حضوری به انجام برسانند و مدارک مورد نیاز را نیز به نشانی این سازمان به آدرس تهران خیابان فیاض بخش -ضلع شمال شرقی پارک شهر-ساختمان شماره 3 سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (مرکز مالکیت معنوی) ارسال نمایند.

چنانچه اشاره گردید متقاضیان می توانند با مطالعه قوانین در سامانه ای که از سوی اداره ثبت برند معرفی شده است، برند مورد نظر خود را طراحی و انتخاب نمایند و در همین سامانه نیز از طریق الکترونیکی به ثبت برسانند، سپس درخواست متقاضی توسط کارشناسان این مرکز بررسی می گردد و نتیجه به متقاضی اعلام می گردد.

با توجه به ماده39
هرگاه اداره مالكيت صنعتي تشخيص دهد كه شرايط مندرج در اين قانون رعايت شده است علامت را ثبت كرده و آگهي مربوط به ثبت آن را منتشر و گواهينامه ثبت را به نام متقاضي صادر مي‌نمايد و در غیر این صورت امکان عدم ثبت برند را به اطلاع متقاضی می رساند و بنا بر ماده37 نیز هر ذي‌نفع مي‌تواند حداكثر تا سي روز از تاريخ انتشار آگهي‌، اعتراض خود را مبني بر عدم رعايت مفاد بند (الف‌) ماده (30) و ماده (32) اين قانون به اداره مالكيت صنعتي تسليم نمايد. دراين صورت:

    اداره مالكيت صنعتي رونوشت اعتراض‌نامه را به متقاضي ابلاغ كرده و بيست روز به او مهلت مي‌دهد تا نظر خود را اعلام كند. متقاضي درصورت تأكيد بر تقاضاي خود يادداشت متقابلي را به همراه استدلال مربوط به اداره مذكور مي‌فرستد. درغير اين‌صورت اظهارنامه وي مسترد شده تلقي خواهد شد.
    اگر متقاضي يادداشت متقابلي بفرستد، اداره مالكيت صنعتي رونوشت آن را دراختيار معترض قرار مي‌دهد و با درنظر گرفتن نظرات طرفين و مواد اين قانون تصميم مي‌گيرد كه علامت را ثبت و يا آن را رد كند.

تعداد صفحات : 16

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 153
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 18
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 61
 • باردید دیروز : 40
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 101
 • بازدید ماه : 1,823
 • بازدید سال : 39,337
 • بازدید کلی : 152,343